Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Yamaha 01 V96i 40 Kanal Dijital Mikser

Ürün Kodu : BDEGUW48
95.736 TL
Havale Fiyatı
92.863 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver
01 V96i 40 Kanal Dijital Mikser
 
 
Yamaha'nın USB 2.0'lı 01V96i Çok Kanallı Dijital Karıştırma Konsolu, popüler 01V96 tasarımını alır ve daha da iyi hale getirir, bir USB 2.0 bağlantısı ekleyerek mikseri stüdyoda olabildiğince yolda kolayca kullanabilmenizi sağlar. Bu kompakt mikser, sesinizin dijital sunumunda hiçbir ayrıntının kaybolmaması için 24 bit/96 kHz AD/DA dönüşümünü destekleyen stüdyo kalitesinde amfiler ve dahili işleme özelliğine sahiptir.

Mikser, 40 giriş/20 veri yolu miksajı sunar ve çok çeşitli ses cihazları ve sistemleriyle kullanım için zengin giriş ve çıkışlara sahiptir. DAW ile kullanım için Mac veya PC'nize bağlantıyı desteklemeye ek olarak, USB 2.0 bağlantı noktası ayrıca 2 yönlü MIDI iletişimi sağlar, böylece mikser tarafından sunulan hassas kontrolü DAW yazılımınızın yetenekleriyle birleştirebilirsiniz. 2 mikseri birbirine bağlamanıza izin veren ve tek bir bağlantı ile 80 kanala kadar miksaj yeteneği sağlayan bir Cascade Link mevcuttur.

01V96i, kanal şeridi, ana şerit ve vintage stomp dahil olmak üzere eksiksiz bir Yamaha VCM efektleri paketine ve ayrıca sesinizi çeşitli şekillerde şekillendirebilmeniz için yüksek çözünürlüklü REV-X yankılarına sahiptir. Mikser, bilgisayarınız aracılığıyla konsol üzerinde tam kontrol sağlayan 01V96i Editor yazılım paketine sahiptir. Mac veya PC'nizi beste, kayıt, düzenleme ve miksaj için mükemmel bir makineye dönüştüren Steinberg Cubase AI yazılımı da dahildir.

Kompakt ve Çok Yönlü
Kompakt tasarım ve çok yönlü özellikler, mikseri stüdyoda, canlı ortamlarda ve hatta mobil ortamda bir dizüstü bilgisayarla kullanmanıza olanak tanır.
USB 2.0
Mikserin USB 2.0 bağlantısı, 96kHz'de 16 giriş/16 çıkış canlı ses akışı ve tek bir kabloyla DAW'ınızla sorunsuz entegrasyon sağlar. Ayrıca DAW yazılımınızı çalıştırmak için konsolun fiziksel kontrollerini kullanabilmeniz için 2 yönlü MIDI iletişimini de destekler.

24-bit/96kHz Performans
Bazı konsollar 96kHz modunda çalışırken mevcut olan parça sayısını azaltırken, 01V96i bu tür kısıtlamalar getirmez. Mikser standart olarak 96kHz performansa ve 32-bit dahili işlemeye (58-bit akümülatör) sahiptir. Yerleşik AD/DA dönüştürme, sesinizin dijital temsilinde hiçbir ayrıntıyı kaybetmeyen yüksek çözünürlüklü ses sağlamak için stüdyo kalitesinde kafa amfileriyle birlikte çalışan yüksek kaliteli 24 bit/96 kHz dönüştürücüler kullanır.
96kHz Dahili Efektler
Kapsamlı bir 96kHz uyumlu efekt seçimi sağlanmıştır, böylece efektleri uygulamadan önce aşağı dönüştürmeye gerek kalmadan ham sesinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ürün yelpazesi, bağımsız kanal sıkıştırma ve geçitleme/yuvalama işlemcileri, değiştirilebilir tip I veya tip II algoritmalara sahip 4 bantlı parametrik EQ'lar ve bir kanal gecikmesi içerir. Gecikme dışındaki tüm kanal işlemcilerinde olduğu gibi kullanılabilecek veya ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilecek bir dizi ön ayar bulunur. Geçitleme dışındaki tüm kanal işlevleri, mikserin tüm çıkış veri yollarında sağlanır.
VCM Efektleri ve REV-X Yankıları
Konsol, eski bir ses sağlayan eksiksiz bir Sanal Devre Modelleme (VCM) efektlerine ve ayrıca müthiş zenginlik ve pürüzsüz bozulma için REV-X yankılarına sahiptir. Etkiler şunları içerir:
Kanal şeridi, 1970'lerden birkaç sıkıştırma ve EQ biriminin özelliklerini yeniden yaratan 5 modele sahiptir. Modeller, analog devrelerin benzersiz doygunluğunu aslına uygun olarak yakalar ve kullanımlarını kolaylaştırmak için basit arayüzle ince ayar yapılmıştır.
Ana Şerit:
Master Strip, açık makaralı teyp kayıt cihazlarının sesini şekillendiren analog devre ve teyp özelliklerini yeniden yaratır. Size çeşitli şekillerde birleştirilebilen 4 makine tipi (İsviçre '70, İsviçre '78, İsviçre '85 ve Amerikan '70) modelleri sunulmaktadır. Hatta farklı teyp türleri, hızlar, önyargı ve EQ ayarları seçebilirsiniz.
Vintage Durdurma:
Vintage Stomp size, 1970'lerin en çok arzu edilen pedal efekt ünitelerinden bazılarına göre modellenmiş, belirgin şekilde farklı 3 fazer sunar. VCM teknolojisi, orijinal vintage ünitelerin sıcaklığını ve atmosferini dijital ortamın kontrolü ve esnekliği ile birleştirir.
yankı:
Yüksek çözünürlüklü yankılar, yıllarca süren araştırma ve geliştirmeye dayanan zengin yankılanma ve pürüzsüz bozulma özelliklerine sahip REV-X algoritmalarına sahiptir. Mikser, olağanüstü tanımlama ve kontrol için oda boyutu ve çürüme zarfları gibi parametrelere sahip REV-X Hall, REV-X Room ve REV-X Plate programlarına sahiptir. Hall ve Room programları açık bir sese sahipken, Plate programı vokaller için ideal olan daha parlak bir tona sahiptir. Tüm modeller, sesinizin doğal tınısına müdahale etmeden yoğun, sıcak yankı sunar.
40 Giriş/20 Bus Karıştırma
Konsol, rafa monte boyutlu bir pakette inanılmaz çok yönlülük sağlamak için 96kHz'de 40'a kadar eşzamanlı girişi ve 20 veri yolunu destekler. 01V96i'de size hemen hemen her senaryo için sinyal yönlendirme seçenekleri sunmak için bir ana stereo veriyolu, 8 ayrı miksaj veriyolu, 2 solo veri yolu ve 8 yardımcı veri yolu bulunur.
Analog ve Dijital Bağlantı
Mikser, 12'si stüdyo kalitesinde kafa amfisine sahip 16 analog girişe sahiptir. Ayrıca 8 kanal optik ADAT girişi ve koaksiyel 2 kanal girişi ve ayrıca USB üzerinden 16 giriş vardır. Analog çıkışlar, ana stereo çıkışı, stereo monitör çıkışlarını, bir stereo 2 kanallı çıkışı, 4 OMNI çıkışını, 12 kanallı TRS ekleme noktalarını ve bir kulaklık çıkışını içerir. Bunlar, dijital çıkış için koaksiyel 2 kanallı çıkışlar ve 8 kanallı optik ADAT ile eşleştirilir. Ek G/Ç seçenekleri için mikserin genişletme yuvasına mini YGDAI genişletme kartları bile ekleyebilirsiniz.
Kademeli Bağlantı
Cascade Link bağlantı noktası, bir çift 01V96i ünitesini bağlamanıza izin vererek, size tek bir basit bağlantıyla 80 kanala kadar miksaj yeteneği sağlar, canlı ses güçlendirme için idealdir.
Basit yama sistemi, tüm mevcut girişleri, çıkışları, efektleri, ekleri ve USB G/Ç'yi mikserin kanallarından veya çıkışlarından herhangi birine hızlı ve kolay bir şekilde atamanıza olanak tanır. Merkezi kontrol, kabloları fiziksel olarak yeniden yamalamak zorunda kalmadan sistemi yeniden yapılandırmanıza olanak tanır. Hatta anında geri çağırma için kurulumlarınızı bir yama kitaplığında saklayabilirsiniz.
Hassas Faderler
Profesyonel 100 mm'lik motor fader'leri sezgisel fiziksel kontrol sağlar ve ayrıca önceden depolanmış ayarlarınızın her zaman onları kaydettiğinizde tam olarak aynı görünmesini ve ses vermesini sağlar. Çoklu monitör karışımları, 'fader üzerinde gönderir' işlevi aracılığıyla anında geri çağrılabilir ve değiştirilebilir.
Kanal Kontrolleri
'Seçili Kanal' kontrolleri, ana işlevlere doğrudan erişim ve kontrol sağlayan analog stil düğmeler ve düğmeler sunarak, halihazırda seçili olan giriş ve çıkış kanallarının kontrolünü size verir.
Katman Değiştirme
Mikserin dijital yetenekleri, konsolun katman anahtarları aracılığıyla 1-16, 17-32, Master (8 aux ve 8 bus) veya Remote giriş kanallarını işlemek için 16 kanallı fader'ı anında değiştirmenize olanak tanır. Uzak katmanda, DAW yazılımınızı kontrol edebilir veya herhangi bir I/O kanalına atanabilecek özel fader katmanları oluşturabilirsiniz. Fader Modu tuşları, fader'leri fader ve aux seviye kontrolü arasında değiştirir. Fader'lar motor tahrikli olduğundan, kart üzerinde uygun yere hareket ederek anında tepki verir.
Kanal Eşleştirme
Fader'lar 'yatay' veya 'dikey' olarak eşleştirilebilir, bu da her bir fiziksel kanal fader'inin stereo kanal kontrolü için kullanılmasına izin verir. Hatta bağlantılı parametrelerin bir listesiyle tek bir katmandan birden fazla stereo kanalı kontrol edebilirsiniz.
gruplama
Seçilen herhangi bir giriş kanalından veya çıkış veri yolundan gelen fader'lar ve mute'lar, birden fazla öğenin tek bir fiziksel kontrolle uygun şekilde kontrol edilmesi için birden fazla bankada saklanan ayarlarıyla gruplanabilir.
Kullanıcı Tanımlı Anahtarlar
Konsolu nasıl kullanacağınızı özelleştirmenize izin veren 8 adet kullanıcı tanımlı tuş vardır. Tuşlar, sahne değiştirme, kanalları kopyalama/yapıştırma ve daha fazlası gibi ünitenin herhangi bir işlevini kontrol etmek için atanabilir. Anında Grup Atama işlevi, anahtarları kullanarak sessiz grup analarını hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır; bu, kaynak gruplarının anında sessize alınması gereken uygulamalar için idealdir.
Sahne Belleği
Mikser, tüm çeşitli parametrelerinizi anında saklamanıza ve geri çağırmanıza olanak tanır. Bu, canlı bir performans sırasında 'sahneleri' anında değiştirmenize veya farklı mekanlar için temel ayarlarınızı geri çağırmanıza olanak tanır. Bu, kurulum süresini kısaltmanıza ve iş akışınızı hızlandırmanıza yardımcı olur. Tüm sahne verileri, birlikte verilen Editor yazılımı kullanılarak bir bilgisayarda çevrimdışı olarak da yönetilebilir. Solma süresi olan bir sahneyi geri çağırabilir, yalnızca belirlediğiniz parametreler ve kanallar için 'güvenli geri çağırma' uygulayabilir veya genel bir geri çağırma yapabilirsiniz. Ayrıca, parametreleri bir sahneden birden çok sahneye yapıştırmanıza izin veren global bir yapıştırma işlevi de vardır.
DAW Entegrasyonu
USB 2.0 ses ve MIDI desteği, parçalarınızı kaydederken, karıştırırken ve düzenlerken size tanıdık bir uygulamalı his verir. Avid ProTools, Steinberg Cubase ve Nuendo için kontrol şablonları sağlanmıştır. Genel DAW modu, bir dizi başka DAW'ı destekler. MIDI uyumlu sistemlerle uyumluluk sağlamak için MIDI kontrol tabloları da yapılabilir
Editör Yönetim Yazılımı
01V96i Editor, Mac veya PC'niz aracılığıyla konsol parametreleri üzerinde tam kontrol sağlayan eksiksiz bir yönetim yazılımı paketidir. Editör çevrimiçi olduğunda, seçilen kanal durumunun izlenmesini ve gerçek zamanlı görüntülenmesini sağlar. Çevrimdışıyken, sahne verilerini, yama listelerini ve diğer işlevleri düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır. Bu, kiralık veya kurulu bir konsol kullanıyorsanız idealdir, çünkü ayarlarınızı bir bilgisayara kaydetmenize ve ardından bunları istediğiniz zaman konsola yüklemenize olanak tanır. Yazılım ayrıca yedeklemelerinizi yönetmek için kullanışlı bir araçtır.
Cubase Yapay Zeka Yazılımı
Dahil edilen Steinberg Cubase AI yazılımı, bir Mac veya Windows bilgisayardan kayıt, düzenleme ve miksaj için sezgisel bir platform sağlar. Bu yazılım, daha gelişmiş Cubase sistemleriyle aynı temel teknolojileri ve arayüzü sunar, böylece evinizdeki veya stüdyonuzdaki bir bilgisayardan tüm yaratıcı potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.