Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim

3 İnç Stüdyo Referans Monitörü

Kategoriler
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görünüm :

3 inç referans monitörler adından da anlaşılacağı gibi sesi doğallığını bozmayacak bir şekilde duymanız için tasarlanan 3 inç woofer(bass) genişliğine sahip dinleme aracıdır. 3 inç referans monitörlerinin yarısından fazlası bir pasif ve bir aktif şeklinde çiftli kutularda satılır ve fiyatları diğer boyutlardaki monitörlere göre daha uygundur. Bunun en önemli sebebi iki hoparlör için bir amfi kullanılması ve tweeter(tiz) ve woofer(bass) boyutunun daha küçük olmasıdır. Firmamız bünyesinde bulunan en küçük boyutlu monitörler 3 inç referans monitörleridir. 3 inç referans monitörlerinin birçoğunda bluetooth seçeneği de bulunmaktadır. Ancak unutmayın her zaman en doğru veri akışını kablo aracılığı ile alırsınız. Giriş seviyesindeki hemen her ev stüdyosunda görebileceğiniz bu boyuttaki monitörler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 3 inç referans monitörleri küçük stüdyolarda veya yüksek sesli dinleme yapılamayacak ortamlarda kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerdendir. Elbette bu boyuttaki hoparlörlerden yüksek ses almak da mümkündür ancak bu monitörün içerisinde bulunan amfiyle doğrudan ilişkilidir. Günümüzde bu ürünler o kadar çok rağbet görmektedir ki birçok monitör üreticisi firma artık 3 inç referans monitörü modellerine dahi DSP(dahili dijital frekans düzeltme) koymaktadır.

Referans monitörlerde en önemli olan husus monitörün flat’e yakın, yani sesi olduğu gibi vermesidir. Bunun monitörün "Frequency Response” tablosuna bakarak anlayabilirsiniz. Tabloda gözüken yatay eğri ne kadar düz ise monitör o kadar doğal bir monitördür. Unutmayın amacımız sesi olduğu gibi duymak.

Hangi boyutta referans monitörü almalıyım?

Monitör alırken odanızın boyutuna göre bir referans monitör boyutu seçmeniz doğru ses duymanız için önemlidir. Küçük bir odaya büyük inç monitör kullanırsanız alt frekanslar odada dönmeye başlayacaktır. Bu durumda da bazı frekansların oda içerisinde rezonansa girmesi kaçınılmazdır. Muhtemelen uğultu duymaya başlayacaksınız. Odanın büyüklüğüne göre referans monitör seçmeniz sizi doğru sese daha da çok yaklaştıracaktır. Biz odası küçük olan müşterilerimize 3 inç referans monitörü tercih etmesini öneriyoruz. Odanızda bir çift stüdyo monitörünün nasıl ses çıkaracağını tahmin etmenin neredeyse imkânsız olduğunu unutmayın. Bir mağazada veya bir arkadaşınızın stüdyosunda bir ürünü dinleseniz bile, odanızın akustiği, mix yaparken duyacağınız şeyde büyük bir rol oynayacaktır. Belirli özellikleri not edebilirsiniz, ancak seslerinin tamamen aynı olmasını beklemeyin.

Daha Fazla Oku Daha Az Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.