Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Warm Audio WA8000 Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : DGMQR123
48.032 TL
Havale Fiyatı
46.591 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver
Warm Audio WA8000 Condenser Mikrofon
 
 
90'ların modern klasiğinin gerçek reprodüksiyonu
WA-8000, 90’ların başından günümüze dek sayısız platinyum kayıtlarda kullanılmış ve kullanılmakta olan çok özel bir geniş diyafram tüp condenser mikrofon’dan esinlenilmiştir. Bu mikrofonun sesi Dr. Dre, Mariah Carey, Boyz II Men’den  Brian McKnight ile Eminem, Rihanna, Drake’e kadar birçok ünlü sanatçı için hitler ortaya çıkarmıştır. Orijinal mikrofon doğal ve açık bir üst frekans, son derece berrak orta cevabı vermenin yanında dünyada başka hiçbir mikrofonun veremediği o benzersiz detaylı vokal tonunu verebilmektedir.WA-8000’de orijinalinde bulunan tüm özellikleri tek tek sunmakla kalmayıp fiyatı ile herkesi hayrete düşürmektedir.


Aslına sağdık. Sesine sağdık tasarım
WarmAudio’nun mühendisleri bu denli görkemli bir geçmişi olan mikrofonun replikasını üretme görevini kesinlikle hafife almadılar.Yapılması gereken sadece komponentleri ölçüp aynılarını kullanmaktan ibaret değildir bu yüzden WA-8000 içinde özel K-67’den esinlenilmiş tümü ile prinçten üretilmiş bir kapsül, Lundahl İsveç transformatör, NOS 6AU6 tip tüp ve İsviçreli Gotham firmasının en üst seviye premium 7 pin’li kabloları kullanılmıştır.
Tüm WarmAudio ürünlerinde olduğu gibi mümkün olan en iyi sese sahip olan ürünleri sunabilmek adına en üst kalitede komponent kullanımına çok büyük özen gösteriyoruz. WA-8000 de kullanılan malzemelerin tümü dünyanın en kaliteli component tedarikçilerinden temin edilmektedir.

Sevdiğiniz hitler yaptığınız hit'lere dönüşüyor
WA-8000, açık üstler, kristal parlaklığında ortalar ve tüm akustik kaynakların en ufak detaylarını esrarengiz şekilde yakalayabilme özelliği ile kolaylıkla farkedilir. Genellikle modern R&B, Rap ve Hiphop için bilinmekle birlikte WA-8000 size 90’lar ve sonrasının yüksek kaliteli kayıtlarında duyulan o ‘airy’ ve cilalanmış sesini şüphe götürmez şekilde vermektedir. İlk akla gelen vokal ve dublaj kayıtları olsa da yüksek detay isteyen kayıtlarda mükemmel bir oda mikrofonu olarak ta kullanılabilir. Sadece Rap/Hip-Hop ve R&B’ye özel olmayan WA-8000 her türlü ses ve enstrümanı kayıt edebilen gerçek bir stüdyo vazgeçilmezidir.


İçeri bir bakış
Özel yapım, K-67'den esinlenilmiş ful pirinç kapsül
Orijinal devre tasırımı ile birlikte kullanılan güncellenmiş full-prinç, özel yapım K-67’den esinlenilen kapsül teknik özelliklere sadık sonuçlar vermektedir. Bu kapsül WA-8000’in vokal ve akustik performansların tüm nüanslarını yakalayabilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Zorlu testlerden geçen tüp ve soğutma sistemi
WA-8000 orijinalinin tonal karakterini yakalayabilmek için  NOS (New Old Stock – Yeni Eski Stok) olarak adlandırılan 6AU6 tüp kullanmaktadır. Tüp ile birlikte monte edilmiş ve mikrofonun içindeki ısıyı düşürmek için elzem olan özel tasarım soğutucu, tüpün optimal ısıda çalışmasını sağlamaktadır. Tüp aşırı ısınmadan çalıştırıldığında gürültü ve distorsiyon hemen hemen yok olduğundan mikrofonun inanılmaz temiz sonik karakteri ortaya çıkar.

Lundahl Sweden'dan özel yapım transformatörler
Spesifikasyonları gerçeği ile aynı olan kapsül ve devre tasarımı WA-8000 için İsveç’li Lundahl tarafından özel imal edilmiş büyük çekirdekli transformatör ile birleştirilmiştir. Transformatörler,  karmaşık performansları yakalamak için WA-8000 seçildiğinde , dinleyicilerin hemen farkedeceği benzersiz açıklıkta üst frekanslar ve inanılmaz geniş ses yelpazesinin elde edilmesinde kilit rol oynar.

Gotham Switzerland'dan premium kablo
Genellikle göz ardı edilen, ancak tüp mikrofonu güç kaynağına bağlayan kablo sinyal yolunun oldukça kritik bir parçasıdır. WA-8000, İsviçreli Gotham firmasının ürettiği GAC-7 7 uçlu kablosunu kullanmaktadır. Bu kablonu kalitesi ve tasarım şekli, düşük kaliteli kabloların oluşturduğu faz kayması ve parazit efektlerine meydan vermeyerek stereo imajın çok geniş olmasını ve üstlerin daha ortada (presence) görünmelerini sağlar.


Teknik Özellikler
Özel yapım, full-pirinç K67'den esinlenilen kapsül
Kapsül tasarımı: Altın püskürtmeli, Çift geniş diyafram, Tek backplate, 6 Mikron NOS Mylar (PET Film)
Lundahl Sweden'dan özel yapım transformatör
Yeni-Eski-stok (New-Old-Stock) 6AU6 tüp
Gotham, 5 Metre GAC7, 7-pin Tüp mikrofon kablosu
Wima kapasitörler
Gürültü: 15 dBA cardioid, 17 dBA omni
Polar pattern: Cardioid, Omni
Dinamik alan: 113 dBA
Maksimum SPL: 131 dB (Cardioid), 134 dB (omni)
Frekans aralığı: 20-20.000 Hz
Çıkış empedansı: 100 ohm
Yükleme empedansı: ≥1kOhm
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.