Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Oktava MK105 Gümüş Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : DPUY3459
16.621 TL
Havale Fiyatı
16.122 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver
Oktava MK105 Gümüş Condenser Mikrofon
 
 
MK-105, Oktava'nın bilinen yetkili alt orta kademe gücünü koruyor, ancak bazı üst düzey ışıltı katıyor. Yeni kapsül, başlık sepeti ve transformatörsüz devre kombinasyonu, MK-219/319'un klasik transformatör çıkış renklendirmesi ve yumuşak üst ucu ile karşılaştırıldığında daha şeffaf veya hi-fi ses üretir.

Kapsül
Kafa sepeti tasarımıyla birlikte hassas delinmiş arka plaka deliklerine sahip 27,5 mm'lik büyük kapsül, vokal veya enstrüman kaynaklarına bir varlık ve hava dokunuşu vermek için 4 kHz'den 12 kHz'e yumuşak bir +4dB artış üretir.

kafa sepeti
Kafa sepetinin içinde, kapsül, duran dalgaları azaltmak ve kapsül / kafa sepeti sistem frekans yanıtını yumuşatmak için tasarlanmış konik bir difüzör üzerine monte edilmiştir.

Devre
MK-105, büyük bir diyafram kapsülüne uygulanan doğrudan fantom gücünün çekici sesini iletmek için var olan en yaygın kullanılan mikrofonlardan biri olan MK-102'de (dünya çapında 90.000'den fazla kullanımda) bulunan yüksek itibarlı transformatörsüz devreyi kullanır.

Ses
Eksen üzerinde - Özenle hazırlanmış 'çift tepe' yüksek frekans yanıtı, ıslık aralığını bastırırken hem varlık hem de 'hava' frekanslarının ince vurgulanmasını sağlar. Bu, klasik orta kademe zengin 219/319 ses ile karşılaştırıldığında, ancak birçok modern mikrofonda bulunan sert ıslık olmadan daha modern veya 'Hi-Fi” bir ses ile sonuçlanır. Eksen dışı - 90 derecede frekans yanıtı, 0 derece yanıtına benzer ancak nominal l0dB'yi zayıflatmıştır. 180 derecelik reddetme, 2kHz'in altında 16dB'ye yükselir, ancak 4kHz'in üzerindeki üst uç, eksen içi yanıtın sadece 8-10 dB altında kalır. Bu, MK-105'in hoş bir aydınlık oda ambiyansı ile 90 dereceye kadar çok doğal bir eksen dışı tepkiye sahip olduğu anlamına gelir. MK-105, kayıtçının müzikal açıdan kullanışlı bir yakınlık efektine, uğultudan arındırılmış ışıltılı bir üst uç ve parlak bir oda ambiyansı sesine sahip geniş diyaframlı bir kardioid mikrofon istediği yerlerde mükemmeldir.
 
 

Teknik Özellikleri:
Yönelimi (Ses Alış Açısı) Cardioid

Frekans Aralığı: 20Hz - 20kHz

Ses şiddeti: (dB for 0,5% THD): 120
 
Empedans: 200 Ohms

Uzunluk: 160mm
 
Ağırlık:380 g

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.