Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann U 87 Ai Studio Set Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : AMPQWZ17
151.589 TL
Havale Fiyatı
147.041 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann U 87 Ai Studio Set Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Yeni ve geliştirilmiş!

U87'nin en son sürümü, optimize edilmiş bir performans için geliştirilmiş devrelere sahip olsa da, kapsül aynı kalıyor. Bu, birçok efsanevi sanatçıyı ve performansı kaydetmek için kullanılan kapsülün aynısını alacağınız anlamına gelir. Yepyeni devre, her zamankinden daha fazla boşluk sağlar, bu, kapsül ön gerilimi tarafından sağlanan direncin en aza indirilmesiyle elde edilir. Bu sayede mikrofon, 3dB'ye kadar gelişmiş bir sinyal-gürültü oranı sunar.


Sesi kaynağında doğru alın

Yerleşik kontroller, sesi doğru kaynağında almanızı sağlar. Davullar ve amplifikatörler gibi yüksek SPL'lere sahip enstrümanları kaydediyorsanız, zayıflatma pedinin yardımını takdir edeceksiniz. Bunu etkinleştirmek, kapsülün hassasiyetini 10dB azaltır. Bu, kırpma ve kapsül bozulması riskini en aza indirir. Yakınlık efektiyle mücadele ediyorsanız, yerleşik filtreden yararlanın, bu sayede sinyalinizin kalitesinden ödün vermeden yakın ve samimi kayıtlar elde edebileceksiniz.


Hangi kutup modelini kullanmalıyım?

Üç kutup düzenine sahip olan U87 AI, gerçek bir yük beygiridir;

Kardioid, yaklaşık -6dB istenmeyen gürültü ve ambiyansın mükemmel eksen dışı reddini sağlarken, sıkı odaklanmış bir ses sağlamak için mükemmeldir. Bu, sahnede veya stüdyoda canlı performansları kaydederken güvenebileceğiniz harika bir kutup modelidir.
Şekil 8, yandan gelen tüm sesleri reddederken, kapsülün önünden ve arkasından gelen sesi alır. Bu model, iki arka plan vokali kaydeden birçok yapımcı için başvurulacak bir numara oldu. Başka bir fig.8 mikrofonla eşleştirildiğinde ve dikkatli bir şekilde yerleştirildiğinde, aynı zamanda tek bir sanatçının vokallerini ve gitarını aynı anda kaydetme konusunda harikalar yaratabilir. Ancak dikkatli olun. Bu konumlandırmanın kullanılması, mikrofon tarafından doğal olmayan miktarda düşük uç üretilmesine yol açabilecek yakınlık etkisini geliştirir. Birçok radyo yayıncısının bu modeli seçmesinin iyi bir nedeni var!

Doğal kayıtlar yakalamak istediğinizde, omni'den daha iyi olamaz. Çok yönlü, sesin kapsül tarafından 360 derecelik bir yarıçap içinde alındığı anlamına gelir. Bu modeli seçmek, yakınlık etkisi riski olmadan kaynaklara yakından bakmanıza olanak tanır. Bu, birçok Grammy ödüllü mühendis ve yapımcının birden fazla yaylı ve pirinç çalıcıyı kaydederken tercih ettiği bir kalıptır. Davul odası mikrofonları için kullanıldığında "Levee Break" de yapabilir!Özellikler

Herhangi bir kaynağı kaydedebilen ikonik geniş diyaframlı yoğunlaştırıcı mikrofon
Çift membran kapsüllü basınç gradyan transdüseri
Karakteristik ve dengeli frekans yanıtı, profesyonel bir parlaklığa sahip albüme hazır bir ses verir
Üç yönlü özellik: uyarlanabilir kayıt için omni, kardioid, şekil-8
İstenmeyen gürültüyü ortadan kaldırmak için düşük frekanslı kapatma anahtarı
Trampet veya gitar amfileri gibi yüksek basınçlı kaynaklar için mükemmel, değiştirilebilir 10 dB ön zayıflama Son derece düşük gürültü, kristal netliğinde kayıtlar sağlar


Özellikler

Mikrofon Tipi: Kondansatör
Kutup Düzeni: Kardioid, Omni, Figure-8
Diyafram Boyutu: 1" (25,4 mm)
Frekans Tepkisi: 20Hz-20kHz
Maks SPL: 117dB (Kardioid) (127dB, 10dB Ön zayıflama ile)
Çıkış Empedansı: 200 ohm
Sinyal Gürültü Oranı: 82dB (Kardioid); 79dB (Omni), 80dB (Şekil-8)
Öz Gürültü: 12dB (Kardioid), 15dB (Omni), 14dB (Şekil-8)
Düşük Kesim Filtresi: Evet
Pedler: -10dB
Renk: Nikel
Bağlayıcı: XLR
Ağırlık: 2,2 kg
Birlikte Verilen Aksesuarlar: Ahşap Kutu, Şok montajı


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.