Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann u 67 Set Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : DFKS1456
384.480 TL
Havale Fiyatı
372.946 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann u 67 Set Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Her Alanda En İyisi!

Ünlü Neumann U 47'nin halefi olarak tanıtılan daha küçük bir mikrofon başarısız olurdu. Ancak U 67, yeni stüdyo standardı olarak hızla benimsendi ve önceki modele göre birçok avantaj sağladı. Neumann U 67, seçilebilir üç kutup modeli ve low cut ve pad anahtarları dahil gelişmiş tüp devresi ile neredeyse her türlü kayıt görevi için iyi bir donanıma sahipti. Hâlâ öyle: Bugüne kadar birçok üst düzey mühendis, olağanüstü çok yönlülüğü ve eşsiz ses kalitesi nedeniyle "çöl adası” mikrofonu olarak U 67'yi seçerdi.

U 67, o zamandan beri "Neumann sesi” ile ilişkilendirilen ve halefi U 87 A'da kullanılmaya devam eden ünlü K 67 kapsülüyle donatılmış ilk mikrofondu. U 67'nin usta tüp devresi de daha az önemli değil. Tüp tıslamasını en aza indirmek için akıllı bir ön vurgu/vurgu kaldırma şeması içerir. U 67 aynı zamanda yakın mikrofonlama gibi modern kayıt tekniklerine hitap eden ilk mikrofondu. Değiştirilebilir alçak kesim filtresi, kısa kayıt mesafelerinde meydana gelen yakınlık etkisini telafi eder. U 67, ön zayıflamasını kullanarak 124 dB'ye kadar yüksek ses basıncı seviyelerini bozulma olmadan (ve biraz "tüp kumu" sakıncası yoksa çok daha fazlasını) işleyebilir.


NEUANN MÜHENDİSLİĞİNİN EN İYİSİ

Sesi ve teknik tasarımı kadar dış görünümü de zamansız. U 67'nin koni şeklindeki gövdesi ve konik ön ızgarası o zamandan beri Neumann markası için ikon haline geldi; aynı zarif tasarım, katı hal halefi U 87'yi önümüzdeki 50+ yıl boyunca süsleyecek.

U 67, tüm uygulamalar için uygun evrensel bir stüdyo mikrofonudur. İnce bir tüp parıltılı pürüzsüz üst ucu, U 67'yi olağanüstü bir vokal mikrofonu yapar. Üç kutuplu düzende (omni, kardioid ve şekil-8) esasen doğrusal tepkisi nedeniyle U 67 ayrıca yaylılar, nefesli çalgılar, pirinç, piyano, davul, akustik ve elektro gitar gibi her türlü enstrüman için çok yönlü bir mikrofondur. , bas gitar ve dik bas.


TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR

Son olarak, mevcut yeniden baskı, 1960-1971 yılları arasında yapılan U 67 ile aynıdır. Aynı kapsül ve elektronik tasarımı kullanır. BV 12 çıkış trafosu gibi önemli parçalar, orijinal belgelere göre titizlikle yeniden üretilmiştir. EF86 tüpleri, özel bir ölçüm tesisinde optimum özellikler ve en düşük gürültü için özenle seçilir. Güç kaynağı, günümüzün katı güvenlik gereksinimlerini karşılamak ve daha yeni birinci sınıf tüplerin biraz daha yüksek filament akımını barındırmak için yeniden tasarlandı. Yeni güç kaynağı NU 67 V, eski U 67 mikrofonlarla tamamen uyumludur.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.