Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann U 47 FET Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : AHJSY145
175.306 TL
Havale Fiyatı
170.046 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann U 47 FET Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Yedilerin Sesi!

"Pürüzsüz” yetmişlerin ses idealini en iyi tanımlayan kelimedir. O zamanki yeni U 47 fet, bu sesin büyük bir parçasıydı. 1972'de piyasaya sürülen, önceki tüplü selefinin rafine ses dengesini yeni bir netlik ve daha fazla kullanım kolaylığı ile birleştirerek kısa sürede stüdyoların favorisi haline geldi. 80'lerin ortalarına doğru, kayıtlar giderek daha keskin hale geldikçe, pürüzsüz U 47 fet bir vokal mikrofonu olarak gözden düştü ve üretimi durduruldu. Yine de yıllar geçtikçe en iyi mühendisler, gitar dolapları ve davul davullarının önünde U 47 fet için yeni uygulamalar keşfettiler. Sonunda, erkek grubu pop'tan heavy metal'e ünlü vokalistler, U 47 fet'i çok yönlü bir vokal mikrofonu olarak yeniden kurdular. Şimdi, yoğun talep üzerine, üretime geri döndü.


Geçmiş Olmadan Uzak!

U 47 fet, 1949'dan 1960'a kadar kayıt ve yayın endüstrilerinde devrim yaratan tüplü öncülü efsanevi U 47 ile aynı K 47 büyük diyaframlı yoğunlaştırıcı kapsülü ve aynı başlık tasarımını kullanır. Sonik süreklilik için U 47 fet de benzer şekilde büyük boyutlu bir çıkış transformatörü kullanır. Aksi takdirde, transistörlü kafa amplifikatörü inanılmaz derecede gelişmiş bir tasarımdır ve Neumann'ın son teknoloji mühendisliğinin bir kanıtıdır. Bu "eski" mikrofonun dinamik aralığı 119 dB'dir!


Dengeli Tepkiler!

U 47 fet, 137 dB'ye kadar aşırı SPL'leri ve hatta –10 dB ped anahtarı devredeyken 147 dB'yi işleyebilir. Bu, pürüzsüz üst ucu ve yemyeşil orta aralığı ile birlikte U 47 fet'i pirinç ve elektro gitar gibi parlak ve yüksek sesli enstrümanlar için mükemmel bir mikrofon yapar. Son derece net ve düzenli alt ucu sayesinde, dik bas ve bas kabinleri için mükemmel bir seçimdir. Çok sayıda üst düzey mühendis, U 47'yi tekme tamburunun önüne yerleştirilecek en mükemmel mikrofon olarak görüyor. Aynı zamanda, miksajda daha fazla varlık için üst orta kısımlarda hafif, göze batmayan bir destek ile güzel bir şekilde dengelenmiş tepkisi nedeniyle, hem şarkı söyleyenler hem de çığlık atanlar için mükemmel bir vokal mikrofondur.

U 47 fet, konumlandırmayı kolaylaştıran benzersiz bir tek taraflı döner montaj parçası ile birlikte gelir. Pad ve low cut düğmelerine mikrofonun arkasından erişilebilir. XLR soketinin yanında bulunan ek bir anahtar, çıkış sinyalini 6 dB azaltmayı sağlar, bu da düşük tavan boşluklu eski preamplifikatörlerle birlikte kullanışlı bir özelliktir.


Özellikler

Klasik U 47 fet'in birebir kopyası (1972-1986)
Efsanevi U 47 tüplü mikrofonun katı hal halefi
Mükemmel mevcudiyet ile dengeli ses
kardioid desen
Büyük çıkış transformatörü
Düşük kendi kendine gürültü ve muazzam SPL yeteneği


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.