Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann TLM 67 Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : DLRSUWYZ
81.216 TL
Havale Fiyatı
78.780 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann TLM 67 Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Her Alanda En İyisi!

Günümüzün modern stüdyo mikrofonu konsepti, Neumann'ın klasik U 67'si tarafından hala büyük ölçüde tanımlanıyor. 1960'da tanıtılan bu mikrofon, o zamanlar yeni olan yakın mikrofonlama teknikleri için pad ve low cut seçeneklerinin yanı sıra üç kutuplu modelde esasen lineer bir frekans tepkisi sunuyordu. U 67 gerçek bir stüdyo çalışmasıydı (ve hala öyle!) ve birçok üst düzey mühendis onu "çöl adası” mikrofonları olarak görüyor. Ancak, bu günlerde eski orijinaller, genç mühendisler ve müzisyenler için ulaşılamayan koleksiyoncu fiyatlarına geliyor. TLM 67 cazip fiyatlı bir alternatiftir. TLM 67, zarif şekli ve o zamandan beri Neumann markası için ikon haline gelen ünlü konik başlığı da dahil olmak üzere U 67'nin birçok temel özelliğini paylaşıyor. Dahası, TLM 67, efsanevi selefi klasik K 67 kapsülüyle aynı büyük diyaframlı kapsülü kullanır ve Neumann U 87 A'da da kullanılır.

 


60'LARIN SESİNİ YENİDEN HAYAL ETMEK

U 67'nin tüp elektroniği yerine, TLM 67'de son derece güvenilir 21. yüzyıl katı hal teknolojisiyle inşa edilmiş transformatörsüz bir kafa amplifikatörü bulunur - yine de retro bir dokunuşla! TLM 67'nin devresi modern olabilir, ancak 1960'ların sesini titizlikle yeniden üretir. Bu, %0,5 THD için 105 dB'lik (kardioid modunda) görünüşte düşük bir maksimum SPL rakamıyla sonuçlanır, ancak bir tüp devresinde olduğu gibi, bozulma 125 dB SPL için yavaşça %5 THD'ye yükselir. Böylece TLM 67, ünlü selefinin ses karakterini ve dinamik davranışını tüp kullanmadan ve hantal bir PSU kutusu ve çok pinli kabloların rahatsızlığı olmadan yakalar. Görsel olarak da TLM 67, klasik saten nikelden bir kapsül başlığını şık inci grisi bir gövdeyle birleştiren benzersiz bir çift renk şemasıyla retro bir dokunuşa sahiptir. 2008'de piyasaya sürülen TLM 67'nin ön tarafında, şirketin 80. yıl dönümünü anan kurucumuz Georg Neumann'ın metal amblemi bulunuyor.


UYGULAMALAR

Tıpkı efsanevi öncüsü gibi, TLM 67 de üç yönlü desenlere sahip evrensel bir stüdyo mikrofonudur ¬– omni, kardioid ve şekil-8 – yanı sıra low cut ve pad seçenekleri. Gerçek bir iş gücü! Eşsiz tüp benzeri orta kademe karakteri, TLM 67'yi vokaller ve konuşulan kelimeler için mükemmel bir mikrofon yapar. Esasen lineer frekans tepkisi sayesinde, akustik ve elektro gitar, piyano, perküsyon, baş üstü davullar ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli enstrümanlar için çok yönlü bir mikrofondur.

Efsanevi Neumann U 67 tüplü mikrofondan ilham alındı
Tüp ses özelliklerine sahip trafosuz katı hal devresi
Üç kutuplu desen: omni, kardioid, şekil-8
Değiştirilebilir düşük kesim ve ped
Vokaller ve enstrümanlar için çok yönlü stüdyo beygir
Çok düşük kendi kendine gürültü


 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.