Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann TLM 49 Set Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : ACJST256
76.637 TL
Havale Fiyatı
74.338 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann TLM 49 Set Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

YENİ TEKNOLOJİYLE VINTAGE SES!

Bugünlerde pek çok mühendis, 1950'lerin klasik tüplü mikrofonlarının pürüzsüz sesinin özlemini çekiyor. Ne yazık ki, eski orijinaller şaşırtıcı fiyatlara gelir ve genellikle bakıma ihtiyaç duyarlar. Ancak bir koleksiyon parçası yerine bir kayıt aracı isteyenler için Neumann zarif bir çözüm geliştirdi: TLM 49, Neumann'ın efsanevi U 47 ve M 49 mikrofonlarının sonik mükemmelliğini modern bir fantom destekli mikrofonun rahatlığı ve yüksek güvenilirliğiyle birleştirir. Görünüşü de klasik!

Model numarasından da anlaşılacağı gibi, TLM 49, 1950'lerin ve 60'ların sayısız caz ve pop kaydıyla ilişkili bir mikrofon olan ünlü öncüsü efsanevi Neumann M 49'dan ilham almıştır. TLM 49, aynı büyük, akustik olarak açık ön ızgarayı ve aynı geniş diyaframlı yoğunlaştırıcı kapsül tasarımını paylaşır. Eşsiz ses zarafetiyle tanınan bu klasik K 47 kapsülü, Frank Sinatra, Beatles ve bugüne kadar birçok ünlü sanatçının tercih ettiği vokal mikrofonu Neumann U 47'de de kullanıldı.


GEÇMİŞİ YENİDEN MÜHENDİSLİK

TLM 49 ile ünlü öncülleri arasındaki temel fark, elektronik devresinde yatmaktadır. TLM 49'un kafa amplifikatörü elektron tüpleri yerine güvenilir transformatörsüz katı hal teknolojisini kullanır - ancak tüp devrelerinin soniklerini yakından yeniden üreten özel bir ses tasarımı ile. Örneğin, TLM 49 kasıtlı olarak daha yüksek ses basıncı seviyelerinde yumuşak doygunluk üretir, bu da %0.5 THD için 110 dB'lik görünüşte düşük bir maksimum SPL rakamıyla sonuçlanır ve 129 dB SPL'de yavaşça %5'e yükselir. Böylece TLM 49, efsanevi öncüllerinin ses ve dinamik davranışını, harici bir PSU veya pahalı tüp değiştirme zahmeti olmadan, ancak yalnızca 12 dB-A'lık önemli ölçüde geliştirilmiş kendi kendine gürültü rakamıyla yakalar.


Mükemmel Orta Aralığı

TLM 49'un sabit bir kardioid modeli vardır ve esas olarak vokalistler için bir mikrofon olarak tasarlanmıştır, ancak net bası ve 2 kHz'in üzerinde hafif bir varlık artışı ile mükemmel orta aralığı, akustik gitar ve dik bas gibi çeşitli enstrümanlarda da mükemmel sonuçlar verecektir. .Özellikler

Efsanevi Neumann U 47 ve M 49 mikrofonlarla aynı kapsül
kardioid desen
İpeksi vokaller için klasik ses
Büyük, akustik olarak açık başlık
Tüp ses özelliklerine sahip trafosuz katı hal devresi
Çok düşük kendi kendine gürültü


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.