Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann M 150 Tube Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : BCFNST24
319.958 TL
Havale Fiyatı
310.359 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann M 150 Tube Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Sıcak ve Canlı Ses Üretimi

M 150, 1950'lerin efsanevi Neumann M 50'sinin geleneğinde yer alan ve genellikle orkestra kaydı için nihai mikrofon olarak anılan benzersiz bir tüp mikrofondur. M 150, ataları ile aynı olağanüstü geçici tepki ve benzersiz yön karakteristiğini sunar, 21. yüzyıl teknolojisi ve iyileştirilmiş performans ile güncellenir.

Bir önceki model gibi, M 150 de 40 mm'lik bir küre içine gömme monte edilmiş 12 mm'lik küçük bir diyafram kapsülü kullanır. Kapsülün kendisi bir basınç dönüştürücüdür, ancak küre, yüksek frekanslarda kademeli olarak daha yönlü hale gelmek için çok yönlü modelini değiştirir. M 150'nin kondansatör dönüştürücüsü başka açılardan da olağanüstüdür: Ultra ince diyaframı, hafif ancak sert bir metal olan titanyumdan yapılmıştır ve arka plakadan sadece 10 mikron aralıklıdır ve yine titanyumdan yapılmıştır. Sonuç, benzersiz geçici tepkiye sahip bir ses dönüştürücüdür. Bu hassas kapsül, tıpkı saygıdeğer M 50'ninki gibi şekillendirilmiş, akustik olarak açık bir başlık ile korunmaktadır.


Tüp Teknolojisiyle Kaliteli Ses Kaydı

Kapsül sinyali, en uygun iletim özellikleri ve yalnızca 15 dB-A'lık en düşük kendi kendine gürültü için özel olarak seçilen, minyatür bir triyot kullanılarak bir tüp devresi tarafından yükseltilir. Ancak 1950'lerde geliştirilen atasının aksine M 150, sesi renklendirebilecek bir çıkış transformatörü kullanmaz. Bunun yerine M 150, en yüksek seviyelerde bile net bir alt uç ve 119 dB'lik geniş bir dinamik aralık sağlayan ultra şeffaf transformatörsüz bir çıkış aşamasına güvenir. Ayrıca, bu son teknoloji ürünü çıkış aşaması, iletim kayıpları olmaksızın 300 m'ye kadar uzun kablo geçişlerine izin verir.

–10 dB'lik bir anahtar, düşük headroom preamp'ları ile kullanım için çıkıştaki mikrofon sinyalini zayıflatmaya izin verir. Başka bir anahtar, 40 Hz'lik bir gürültü filtresini etkinleştirir; LIN konumunda, düşük kesme filtresi tamamen devre dışı bırakılmaz, ancak kapsülün düşük frekans yanıtı neredeyse sınırsız olduğundan konsol girişini alt ses gürültüsünden korumak için 16 Hz'ye kaydırılır.


Çeşitli Uygulamalarda Üstün Performans

M 150, öncelikle orkestra kayıtlarına benzeri görülmemiş ayrıntı ve gerçekçilik getirmek için tasarlanmıştır, örn. klasik parçalar ve film müzikleri. Eşsiz "yönlü omni" özelliği, olağanüstü geçici tepkisi ve 1 kHz'in üzerinde kademeli olarak artan hassasiyeti nedeniyle Neumann M 150, genişletilmiş surround kurulumları dahil DECCA Tree teknikleri için mükemmel bir mikrofondur.

DECCA Tree stereo ve surround kayıtlar için ideal
Efsanevi Neumann M 50'nin modern versiyonu
Benzersiz tamamen titanyum kapsül
Genişletilmiş frekans tepkisi ve benzersiz geçici doğruluk
Transformatörsüz çıkış kademeli tüp devresi
Çok düşük kendi kendine gürültü


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.