Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Neumann M 147 Tube Condenser Mikrofon

Ürün Kodu : PSTVX367
121.694 TL
Havale Fiyatı
118.044 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

Neumann M 147 Tube Condenser Mikrofon

Türkiye Resmi Distribütör Garantisiyle Elit Müzik'te!

Her Alanda En İyisi!

Dijital kayıt ve ultra temiz işleme ile birçok mühendis kendilerini daha "analog" bir ses karakterini eski haline getirmek için tüplü mikrofonlar ararken buluyor. Neumann M 147, 21. yüzyıl kayıt zincirleri için özel olarak tasarlanmış bir tüp mikrofondur. Akustik tasarımı, 1950'lerde üstün ses kalitesiyle stüdyo kaydında devrim yaratan ve hala dünyanın en iyi stüdyolarında günlük olarak kullanılan efsanevi U 47'den esinlenmiştir. M 147'nin kafa amplifikatörü, klasik bir ses ile modern bir yumruk için klasik tüp devresini gelişmiş bir katı hal çıkış aşamasıyla birleştirir.

 


Sınrsız Bas Tepkisi

M 147'nin ön ızgarası görsel bir ifadeden daha fazlasıdır: Efsanevi sesinden kısmen sorumlu olan ikonik U 47 kapsül kafasının biraz daha kompakt bir versiyonudur. Daha da önemlisi, aynı ses dönüştürücüyü, olağanüstü sıcaklık ve mevcudiyet kombinasyonuyla bilinen klasik K 47 geniş diyaframlı yoğunlaştırıcı kapsülü paylaşır. Kapsül sinyali, özel olarak seçilmiş bir alt minyatür triyot kullanılarak klasik bir tüp devresi tarafından güçlendirilir. Nihai empedans dönüşümü için eski mikrofonlar büyük ve pahalı ses transformatörlerine güvenirken, M 147, iletim kaybı olmadan 300 m'ye kadar uzun kablolara izin veren ve bir son teknoloji ürünü transformatörsüz katı hal çıkış aşaması kullanır. sınırsız bas tepkisi ile çok doğrudan ses.


UYGULAMALAR

M 147'nin emsalsiz varlığı ve ayırt edici bir orta kademe odağı ile benzersiz ses karakteri, hem erkek hem de kadın vokallerin yanı sıra seslendirme ve film dublajı gibi konuşma uygulamaları için idealdir. M 147 ayrıca tüm solo enstrümanlar için mükemmel bir spot mikrofondur. Diğer birçok tüplü mikrofonun aksine, M 147, yalnızca 12 dB-A'lık son derece düşük kendi kendine gürültüsü nedeniyle sessiz kaynaklar için kullanılabilir. 114 dB'lik maksimum SPL değeri düşük görünse de, bozulma 134 dB SPL için %5 THD'ye çok yavaş yükseldiğinden M 147 daha yüksek sesli kaynaklarla da iyi çalışır. Bu davranış kasıtlıdır: M 147, tıpkı analog kayıt günlerinde olduğu gibi, yumuşak doygunluk yoluyla yüksek bir ses yüksekliği hissi yaratır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.