Tüm Ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
basket
Sepetim
Yorum Yap

Focal SHAPE 50 Stüdyo Referans Monitör (Tek)

Ürün Kodu : BGP12678
elit-truck.svg (6 KB) Aynı Gün Kargo
elit-quality.svg (2 KB) Orijinal Ürün
elit-guarantee.svg (1 KB) 2 Yıl Garanti
23.492 TL
Havale Fiyatı
22.787 TL
Beğen
% Taksit Seçenekleri
Bonus World Axess Maximum Ziraat HalkCard Paraf

Tükendi

Gelince Haber Ver

FOCAL Shape 50 Stüdyo Referans Monitör

 

Hoparlör Yeniliğinin Senfonisi

Shape Serisinin 5’’ boyutundaki Shape 50 modeli, 10-14 metrekare alanlarda en iyi sonucu verebilecek monitördür. Yerleştirme mesafesi olarak hoparlör 80 cm uzaklıkta kullanılmaya uygun olup, 50hz’e kadar bass frekans cevabına sahiptir.

Tamamiyle küçük ölçekli dinleme ve mix odalarına göre Fransa’da üretilip, tasarlanmıştır. Akustik transpanlık ve stereo imaj olarak şaşırtıcı güce sahip bir monitördür. Üzerindeki 5’’ Woofer / Midrange hiçbir maskeleme etkisi olmaksızın tamamiyle şeffaf bir şekilde ses üretmektedir.

Alüminyum - Magnezyum alaşımı Tweeter’ı sayesinde tizleri oldukça net ve sabittir. Aynı zamanda M-SHAPE olarak adlandırılan bu sürücünün en büyük özelliği ise; en yüksek ses seviyelerinde dahi distortion yaratmamasıdır.

TMD Surround teknolojisi sayesinde hoparlör salınımını oldukça sabit tutan Shape 50, çok yüksek seslerde bile minimum distortion elde edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca sağ ve sol yüzeylerinde bulunan pasif radyatörler sayesinde, laminar port bulunan çoğu hoparlörden fiyatına göre çok daha dengeli ve berrak bir bass cevabı sağlamaktadır.

Üzerinde bulunan üç yollu Crossover sayesinde istediğiniz oda cevabını yakalayabilirsiniz.


Özellikler

• Laminar portlar yerine hoparlörün sağ ve sol yüzünde bulunan pasif Sub-Woofer’lar sayesinde yakın alanda çok daha dengeli sonuçlar vermektedir.

• TMD Surround teknolojisi sayesinde ise hoparlör salınımını oldukça sabit tutarak, çok yüksek seslerde bile minimum distortion elde edilmesini sağlamaktadır.

• Alüminyum ve Magnezyum alaşım sürücüsü sayesinde tizler çok daha net, keskin duyulmaktadır.


Keten Özel Tasarım Koni

Fransa'da üretilen ancak uygun fiyatlı olan Keten koniler, akustik performansa, yüksek teknolojiye yöneliktir ve markanın hoparlör sürücülerine özgün bir tasarım kazandırır! Beş yılı aşkın araştırma ve geliştirmeden sonra, Focal mühendisleri 2013 yılında yüksek kaliteli keten liflerinden yapılmış yeni bir koni ortaya çıkardı. F koni doğal sesleri, düşük renklendirmeleri, orta kademe kayıtlarında üreme zenginlikleri ve daha sıkı basları ile karakterize edilir.

Ketenin Benzersiz Özellikleri

F koniler, iki ince cam elyaf tabakası ile çevrelenmiş yüksek kaliteli keten elyaf çekirdekten yapılmıştır. Yüksek performanslı bir diyaframın temel kriterlerini karşılarlar. Yüksek dahili sönümleme, yüksek ses hızı ve yüksek bükülme rijitliği.

Sertlik

Tüm bu kriterler tek malzemeli bir koni tarafından karşılanamaz. Sandviç teknolojisi, her zaman Focal'ın ayırt edici özelliği olan koni tarafından üretilen sesin tarafsızlığını büyük ölçüde etkiler. Utopia ve K2 Power serilerinin sandviç teknolojisinden elde edilen uzmanlık, Focal'ın 3 kriteri uzlaştıran devrim niteliğinde bir keten lifi koni geliştirmesini sağladı.

Hafiflik

Keten, cam elyafından iki kat daha hafiftir, çünkü elyaf içi boştur. Aynı zamanda, bir sandviç yapının bükülme sertliğini arttırmak için ideal kılan çok düşük elastikiyete sahiptir. Ayrıca, önemli çapta dokunmamış demetler halinde elde edilebilir ve bu nedenle bir sandviç için gereken kalınlığı üretebilir.

Dahili Sönümleme

Kompozit malzemeler, hem rijitlik hem de düşük kütlenin gerekli olduğu uygulamalar için uygun özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, dezavantajları, titreşimlerin çok zayıf kontrolüne yol açan sönümleme eksikliğidir. Kompozitleri ve doğal lifleri birleştiren bu alandaki son gelişmeler beklenmedik fırsatlar getirdi. Keten lifi, cam veya Kevlar® lifleri veya alüminyum ile aynı büyüklükte mükemmel bir iç sönümlemeye sahiptir.


Teknik Özellikleri

• Arka bas bağlantı noktası olmadan tasarlanmıştır - doğrudan duvarın önüne yerleştirmeyi sağlar

• Güç: 85 W AB Sınıfı

• Woofer: 5" Keten Koni

• Tweeter: 1" Alüminyum-magnezyum

• 5" Çift pasif membran

• Frekans aralığı (+/- 3 dB): 50 - 35.000 Hz

• 1 m'de maksimum SPL tepe noktası (müzik sinyali): 106 dB

• Giriş empedansı: 10 kOhm

• Ayarlar: Yüksek geçiş filtresi, bas, orta, yüksek

• Otomatik bekleme işlevi

• Bağlantılar: XLR ve RCA

• Tavan ve duvar destekleri için diş (montaj aksesuarları dahil değildir)

• Boyutlar (G x D x Y): 191 x 242 x 312 mm

• Ağırlık: 6,5 kg

• Gövde: 12 mm MDF - Vinil, ceviz, siyah

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.